Thump Coffee High Desert Omnium: Time Trial

Bend, OR
July 1, 2017

Part of the Thump Coffee High Desert Omnium

For Results Questions, please contact J. Devon Alvarez

Updated July 2, 2017 at 10:22 PM

Junior Men TT

Name Time
1 Ian Brown 25:18.4
2 Ethan Wong 26:19.5
3 Jacob Olander 26:49.6
4 Zane Strait 28:35.1
5 Anton Micek 31:35.3

Masters Men 40+ TT

Name Time
1 Michael Moody 19:14.8
2 Eric Martin 19:24.7
3 Benjamin Brainard 19:24.8
4 Scott Peterson 19:33.5
5 Maikey Lopera 19:38.6
6 Larry Jackson 19:39.9
7 Andrew Sargent 19:41.4
8 Matt Kline 20:00.7
9 Adrian Bosch 20:12.6
10 Charles Hall 20:15.3
11 Matthew Slater 20:25.4
12 Perry Lund 20:45.8
13 Mark Shimahara 20:47.5
14 Alan Whitney 21:03.1
15 Ron Laverty 21:03.7
16 Rich Julyan 21:10.2
17 Erik Spillman 21:34.7
18 Jurgen Fennerl 21:43.5
19 Ian Gibson 21:46.1
20 Dave Masessa 21:53.7
21 Eric Anderson 22:09.7
22 Tom Kelly 24:33.2
23 Bukie Mabayoje 26:58.9
24 Larry Hunter 28:29.3
25 Bob Kuehn 29:26.7
26 Brian Duhon 33:21.0

Men Category 3 TT

Name Time
1 Justin Guidroz 19:19.6
2 Chris Sarrett 20:12.5
3 Anthony Broadman 20:25.7
4 Paul Armstrong 20:29.4
5 Randall Fransen 21:13.4
6 Alex Wilson 21:31.1
7 John Chapman 24:42.7
DNF Nick Gibb 24:42.7
DNS Scott Scholz 24:42.7

Men Category 4/5 TT

Name Time
1 Zachary hibbs 19:09:00
2 Marcus Farris 19:25:00
3 Justin Lair 20:01:00
4 Michael Collins 20:21:00
5 Aaron Goodwin 20:27:00
6 Tim Mineo 20:29:00
7 Kyle Kotwica 20:54:00
8 John Adams 20:57:00
9 Jared Hendrickson 21:05:00
10 Gavin McGregor 21:08:00
11 Matt Reeves 21:31:00
12 Matt Faunt 21:37:00
13 Tyler Thessin 21:40:00
14 Daniel Caldwell 21:43:00
15 Alex Martin 21:53:00
16 Nick Kendsersky 22:01:00
17 Ryder Uetrecht 22:03:00
18 Brandon Katter 22:23:00
19 Mark Spencer 22:24:00
20 Ross Antonsen 22:38:00
21 Robert Uetrecht 22:41:00
22 Tracy Rotert 22:44:00
23 Travis Hall 22:50:00
24 Jorge Kaufmann 23:15:00
25 Adam Aguilar 25:12:00
26 Collin Faunt 25:54:00
27 Rod Thompson 28:31:00

Men Pro/1/2 TT

Name Time
1 Daniel Lincoln 18:27.9
2 Paul Bourcier 19:18.7
3 PB Thiffault 19:31.2
4 Felipe Nystrom 21:42.7

Women Category 1/2 TT

Name Time
1 Julie Cutts 20:20.7
2 Sara Youmans 20:34.0
3 Rachel Lee 21:29.2
4 Nicole Pressprich 22:20.4

Women Category 3 TT

Name Time
1 Ryan M Levering 21:45.0
2 Sophie Russenberger 25:13.4
DNS Isabella Taylor 25:13.4

Women Category 4/5 TT

Name Time
1 Kristi Cutter 22:27.9
2 Marika Stone 23:38.3
3 Jody Schmidt 24:11.1
4 Heather Simmons 24:49.7
5 Amy Engelhard 27:07.4